Noc Muzeów już za nami, ale jedna z jej największych niespodzianek wciąż czeka na odwiedzających w murach Muzeum Regionalnego w Świebodzinie
W naszym muzeum nadal można oglądać wyjątkową kolekcję miniatur samochodów z czasów PRL-u - od milicyjnych Polonezów i Warszaw, po kultowe auta, które przez dekady przemierzały polskie drogi
Wśród modeli zobaczycie m.in. legendarnego Poloneza, Syrenę, Trabanta, Wartburga, Warszawę, Nysę czy ciężarowego Stara Milicji - samochody, które dla jednych są pięknym wspomnieniem codzienności, a dla innych symbolem całej epoki
To wszystko dzięki uprzejmości pana Arkadiusza Kozłowskiego - prywatnego kolekcjonera, który wypożyczył nam część swojej kolekcji specjalnie na PRL-ową Noc Muzeów
Na odwiedzających wciąż czekają 4 gabloty pełne modeli, przy których nie brakuje wspomnień, rozmów i słynnego: „Mój tata miał taki samochód!”
Panie Arkadiuszu - jeszcze raz ogromnie dziękujemy za zaufanie, pomoc i chęć współtworzenia tego wyjątkowego klimatu
Jeśli nie udało się Wam zobaczyć kolekcji podczas Nocy Muzeów - nic straconego. Zapraszamy do muzeum!







PRL na czterech kołach wciąż w naszym muzeum
NAJNOWSZE
