Wracamy do czasów PRL - do codzienności, którą wielu z Was pamięta, i do historii, którą warto zobaczyć na nowo.
Tegoroczna Noc Muzeów będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na klimat, ale też dlatego, że świętujemy 55-lecie Muzeum Regionalnego w Świebodzinie
22 maja 2026 (piątek)
17:00-22:00
Czeka na Was wieczór pełen historii, emocji i dobrej energii - będzie zarówno merytorycznie, jak i rozrywkowo.
- Rozpoczniemy od wernisażu wystawy fotograficznej Piotr Wiktor Węcławski - sentymentalnej podróży przez Świebodzin dawnych lat
- Zajrzymy do przeszłości dzięki filmom z zasobów Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, które zaprezentuje i skomentuje Ireneusz Grzybowski
- W holu czekać będzie poczęstunek w klimacie PRL przygotowany przez Stowarzyszenie Rzeczyccy Strażnicy Pamięci
- Na placu przed ratuszem wystąpi Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa
- Wieczorem usłyszymy koncert zespołu 5:15 Quarter Past Five
- Najmłodszych zapraszamy na warsztaty kreatywne prowadzone przez Regionalne Centrum Animacji Kultury
A poza tym:
- bezpłatne wejście na wieżę ratusza
- zwiedzanie wystaw muzeum
- możliwość zakupu wydawnictw i pamiątek
I co najważniejsze - wstęp wolny!
To będzie wieczór pełen wspomnień, odkryć i spotkań z historią - dokładnie tak, jak lubimy najbardziej
Zarezerwujcie ten termin i bądźcie z nami!







Jubileuszowa Noc Muzeów 2026 w Świebodzinie. Odkrywamy wszystkie karty!
NAJNOWSZE
